Menu

The Journaling of Copeland 129

francolester4's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://writeablog.net/rzeszowadwokat424/kancelaria-upadlosc-konsumencka-6r5n
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka dla ludzi posiadających działalność gospodarcząŚledząc fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz częściej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule chcemy rzucić odrobinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, jednak do tej pory mogły z niej skorzystać tylko podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). Teraz (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. W pierwszej kolejności należy uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład jednostek, które wzięły wiele zobowiązań i sumy rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy wnoszeniu odpowiedniego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.