Menu

The Journaling of Copeland 129

francolester4's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://zenwriting.net/rzeszowprawnik721/kancelaria-upadlosc-konsumencka-k18r
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka prowadzona w praktyceAnalizując fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie będę się starać rzucić odrobinę światła na powyższe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, jednakże do tej pory mogły z niej skorzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W chwili obecnej (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Po pierwsze przychodzi uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład jednostek, które zaciągnęły dużo zobowiązań i kwoty rat przewyższają uzyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego właściwym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia zawodowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.