Menu

The Journaling of Copeland 129

francolester4's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka
http://vilhelmsenbehrens9.bravesites.com/entries/general/kancelaria-upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-konsumencka-2
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka- jak bronić się przed sądemPrzeglądając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie pragnę rzucić trochę światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, niemniej jednak do tej chwili mogły z niej skorzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). Teraz (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. Na wstępie powinno się wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych deklaracji - doskonały przykład jednostek, które zaciągnęły wiele zobowiązań i kwoty rat przewyższają uzyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego stosownym wyjściem jest korzystanie z pomocy doświadczonego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.