Menu

The Journaling of Copeland 129

francolester4's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka a korzystanie ze wsparcia pełnomocnikaOdwiedzając fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule postaramy się rzucić odrobinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w rodzimym systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące firmę (np. spółki akcyjne). W tym momencie (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Na wstępie trzeba uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zobowiązań - doskonały przykład jednostek, które zaciągnęły wiele deklaracji i kwoty rat przewyższają pozyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu odpowiedniego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego poprawnym wyjściem jest skorzystanie z pomocy kompetentnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.